W poniedziałek 26 lutego 2024r. dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie rejonowym WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024. Po wcześniejszych szkolnych eliminacjach do kolejnego etapu, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim zakwalifikowali się: Hanna Mirek kl. 8A (opiekun Katarzyna Mieszczankowska) i Bartosz Kornata kl.7B (opiekun Urszula Trębarczyk). Wyniki zostaną ogłoszone za kilka dni, jednak już dziś serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczniom i trzymamy za nich kciuki :)

Pierwszy semestr nauki za nami. Był to okres ciężkiej pracy, ale również wspaniały czas, pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Na początku roku szkolnego uczniowie klasy II b i II d spotkali się z funkcjonariuszem policji st. asp. Sławomirem Kochanowskim, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Mundurowy przekazał cenne rady, jak uniknąć niebezpiecznych zagrożeń na drodze.

We wrześniu obie klasy wybrały się na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie zwiedziły „Skansen Rzeki Pilicy” – pierwsze w Polsce muzeum na wolnym powietrzu, poświęcone rzece. Podziwiali także pełne uroku pulsujące gejzery w rezerwacie przyrody „Niebieskie Źródła”. Największą atrakcją wycieczki okazał się Rodzinny Park Przygód „Nad Pilicą”, a w nim Park Linowy, plac zabaw „Madagaskar” i tor z gokartami. Po świetnej zabawie dzieci odpoczywały przy wspólnym ognisku.

Wszyscy doskonale się bawili w czasie szkolnych imprez i różnych uroczystości, takich jak: Dzień Chłopaka, Andrzejki, Mikołajki, Bal Karnawałowy. Wigilia klasowa to był świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości wprowadzić dzieci w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto uczniowie chętnie angażowali się do udziału w akcjach charytatywnych organizowanych w naszej szkole: „Szlachetna Paczka”, „Zdrowa Paczka dla Schroniskowego Zwierzaczka”, „Góra grosza”. Uczestniczyli również w akcji „Zgrana Klasa”, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski SP.

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych zdjęć.

Wioletta Białas

Anna Kuśmierczyk

W dniu 16 lutego 2024 r. odbyły się rejonowe eliminacje do 4 edycji Wojewódzkiego Konkursu Żołnierzy Wyklętych w Piotrkowie Trybunalskim. W konkursie wziął udział uczeń Szkoły Podstawowej  nr 1  w Opocznie Aleksander Marszałek z klasy 7 A. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem pana Sebastiana Wojtasia. Aleksander zdobył pierwsze miejsce, awansując do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 1 marca w Sieradzu . Olkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie konkursu.                                                                                    Opiekunem była p. Halina Sosnowska.