Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

  

W piątek, 14 czerwca, w godzinach 9:00–16:00 na stadionie przy Alei Sportowej 1 odbył się turniej piłki nożnej „Euro 2024 Opoczno”. Ambasadorami turnieju zostali: Starosta Opoczyński Marcin Baranowski, Burmistrz Opoczna Michał Konecki oraz Grzegorz Piechna, Karolina Zasada, Adam Banasiak i Jakub Szymański. Do turnieju zaproszono szkoły podstawowe z powiatów opoczyńskiego, rawskiego, radomszczańskiego, tomaszowskiego i piotrkowskiego. Każda drużyna, składająca się z około 10 zawodników, wylosowała reprezentację narodową, którą reprezentowała przez cały turniej. System rozgrywek oraz terminarz były dokładnie takie same jak harmonogram Euro 2024, które rozpoczęło się tego samego dnia w Niemczech. W pierwszej fazie drużyny rywalizowały w 6 grupach na 6 boiskach.

Spotkania rozgrywane były w systemie pucharowym aż do wyłonienia Mistrza Euro 2024 Opoczno. W finale rywalizowały drużyny Słowenii (Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie) oraz Węgier (Szkoła Podstawowa Błogie Rządowe). Po zaciętym meczu, w regulaminowym czasie gry, wynik wynosił 1:1. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, która również była bardzo wyrównana. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Słowenii, wygrywając 4:3.

Każda drużyna kończąca turniej została nagrodzona pamiątkowymi medalami oraz nagrodą (piłką z Euro 2024) dla najlepszego zawodnika drużyny (MVP). Półfinaliści turnieju, drużyny Słowenii, Węgier, Francji i Gruzji, otrzymali dodatkowe nagrody ufundowane przez Powiat Opoczyński. Finaliści otrzymali medale za zajęcie pierwszego i drugiego miejsca, a zwycięzca turnieju dodatkowe nagrody ufundowane przez Antosport oraz okolicznościowy puchar.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Igor Świtkowski, uczeń naszej szkoły (Słowenia).

Skład zwycięskiej drużyny: IGOR ŚWITKOWSKI, MIKOŁAJ ELIASZ, ALEKSANDER KARP, JAKUB TURLIŃSKI, JAN AMBROZIAK, ADAM CHUDZIK, IGOR ROŻEJ, ADRIAN WIJATA, PAWEŁ MARSZAŁEK.

                                                                       Opiekun: SŁAWOMIR WIKTOROWICZ.

godo2.png