Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

 

W dniach 7-10 czerwca 2024 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XXIV Ogólnopolskim finale w/w Turnieju w Warszawie. Na szczeblu Ogólnopolskim zameldowało się 16 drużyn z całego kraju, mistrzów województw. Chłopcy z nasze „Jedynki” spisali się bardzo dobrze, uzyskując XII miejsce w Polsce, w swojej kategorii wiekowej.

Turniej obfitował w niesamowitą ilość emocji. Była radość, łzy, mecze wygrane, przegrane, jak również remisy. Zespół walczył bardzo ambitnie i godnie reprezentował naszą szkołę w rozgrywkach ogólnokrajowych. Do pierwszej ósemki Turnieju, zabrakło nam jedynie jednej bramki.

Organizatorzy Turnieju stanęli na wysokości zadania, co pozwoliło naszym zawodnikom profesjonalnie przejść przez całą fazę rozgrywek.

Turniej Tymbarka, to największy w Europie pod kątem uczestników i organizacji rozgrywek, a jednocześnie są to finały krajowe szkół podstawowych w tej kategorii wiekowej.

Po zakończeniu Turnieju, wszystkie drużyny dopingowały naszą kadrę narodową w meczu Polska-Turcja, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Barw naszej szkoły bronili:

Marcel Gonciarz, Igor Zakrzewski, Maksymilian Sówka, Jakub Kałużny, Antoni Tomasik, Mikołaj Lasota, Mateusz Paleczny, Bartłomiej Pietrzyk, Marcel Kozera i Jan Dębowski.

                                                                                      Opiekun: Andrzej Domagała

godo2.png