Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

 

W dniach 27-28 maja odbyła się wycieczka, na którą pojechali uczniowie z klas 4-8 zainteresowani historią i geografią Polski.

Trasa wycieczki biegła przez Kruszwicę, Biskupin i Gniezno do Poznania. W programie było: wejście na Mysią Wieżę, rejs statkiem po jeziorze Gopło, zwiedzanie skansenu archeologicznego w Biskupinie oraz Katedry Gnieźnieńskiej z najstarszymi drzwiami w Polsce i miejscem pochówku pierwszych polskich władców.

W Poznaniu zwiedzono zabytki Ostrowa Tumskiego, Katedry Poznańskiej, zabytkowe barokowe kościoły oraz rynek z pięknym ratuszem.

Cele wycieczki zostały zrealizowane w pełni. Uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni, bogatsi o wiedzę historyczną dotyczącą początków państwa polskiego oraz wiedzę geograficzną związaną z Pojezierzem Wielkopolskim. 

Wycieczkę zorganizowały panie: Alina Kaźmierczyk i Anna Wilk . Dodatkowo opiekę nad uczniami sprawowała pani Anna Filipczak

godo2.png