Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

20 maja w klasie 1a odbyły się warsztaty florystyczne prowadzone przez panią Emilię Stępień. Zajęcia przygotowane zostały w ramach preorientacji zawodowej, której celem jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami oraz pobudzanie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień. Na początku spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca florystki, a także mogły podziwiać wytwory pracy pani Emilii. W dalszej części warsztatów uczestnicy, pod czujnym okiem przybyłej florystki, krok po kroku sami wykonywali niesamowite lasy w szkle, które wkrótce staną się wspaniałymi upominkami na Dzień Matki.

Zajęcia okazały się być przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, gdyż dzieci z zapałem tworzyły swoje kwiatowe dzieła, a przy tym wyrabiały poczucie estetyki oraz poznawały nowe gatunki kwiatów.

Serdecznie dziękujemy pani Emilii za trud włożony w przygotowanie warsztatów oraz za niezwykle kreatywne i wartościowe zajęcia florystyczne.

                                                                               Wychowawca Katarzyna Kumorowska

godo2.png