Pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca odbyło się na sali AV naszej szkoły „Spotkanie z poezją”, które poprowadzili uczniowie klasy VII A: Natalia Cieluch, Laura Dukat oraz Wiktor Wójcik. Uczestniczyły w nim klasy 0-3.

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji,  którego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie.

My połączyliśmy to wydarzenie z wiosną i na sali zrobiło się barwnie i wesoło, tym bardziej, że prezentowana była poezja dla dzieci.

Wiersze znanych polskich autorów tj. Jana Brzechwy, Juliana Tuwim czytali wychowawcy grup oraz chętni nauczyciele, natomiast dzieci wcieliły się w rolę głównych bohaterów prezentowanych utworów.

Następnie dzieci zostały zaproszone do udziału w quizach i rebusach oraz do ułożenia puzzli związanych z poznanymi wierszami.

Wszyscy świetnie się bawili.

Dziękujemy za wsparcie paniom:  Magdalenie Wędzikowskiej, Halinie Stronias, Dominice Rzeźnik, Jolancie Biskup.

Elżbieta Woźniak

Agnieszka Białek