Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Uczniowie klasy II d podczas omawiania lektury pt. „Karolcia” otrzymali do wykonania nietypowe zadanie – przygotowanie „Lektury w pudełku”. Dzieci dobrały się w pary i wspólnie zgromadziły przedmioty, które kojarzyły się im z przeczytaną książką. Następnie w czasie zajęć przyniesione pudełka przekształciły w miejsca wydarzeń w lekturze. W ten sposób wnętrza kartonów zmieniły się w pokoik Karolci, plac zabaw czy dom towarowy. Wśród przyniesionych przedmiotów znajdowały się sylwetki głównych bohaterów książki – Karolci i Piotra, ciasteczko dobroci, magiczny koralik, samochód prezydenta, latająca taksówka, plac zabaw i wiele innych ciekawych atrybutów.

                 Powstały bardzo interesujące prace. Pomysłowość i twórcze zaangażowanie zespołów można podziwiać na dołączonych zdjęciach.

                                                                                 Anna Kuśmierczyk

godo2.png