Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Dnia 23 października 2023 roku uczniowie klasy VI a i VI c pod opieką nauczycieli p. Beaty Sadury, p. Moniki Stępniewskiej, p. Ewy Poprzecznej i p. Sławomira Wiktorowicza wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy.

Nasza przygoda zaczęła się od zwiedzania Centrum Nauki Kopernik, gdzie nauka staje się prawdziwą zabawą. Nasi uczniowie mieli okazję eksperymentować na interaktywnych wystawach, odkrywać tajemnice nauki poprzez własne doświadczenia. Przechadzając się po strefie eksperymentów, poznawali fascynujące aspekty związane z fizyką, prądem, falami, płynami oraz zjawiskami chaotycznymi. W części poświęconej człowiekowi i przyrodzie odkrywali jak nasze zmysły i umiejętności pozwalają nam interpretować i opisywać świat.

Następnie udaliśmy się na malowniczy spacer z przewodnikiem po Warszawskiej Starówce. Przywracaliśmy życie historii, podziwiając piękne, wiekowe kościoły, urokliwe kamieniczki oraz historyczne pomniki, takie jak pomnik Mikołaja Kopernika, Pomnik Małego Powstańca czy Syrenka. W trakcie tego malowniczego spaceru odkrywaliśmy tajemnice Placu Zamkowego, Kolumny Zygmunta oraz piękności Zamku Królewskiego.

Na zakończenie dnia udaliśmy się do kina Cinema City Janki, gdzie oglądaliśmy fascynujący film "Kosmici w mojej szkole". To był naprawdę kosmiczny finał naszej przygody!

Ta wyjątkowa wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Mimo zmęczenia, wróciliśmy do Opoczna z uśmiechem na twarzach, nasyceni niezapomnianymi wrażeniami.

Monika Stępniewska, Beata Sadura.

godo2.png