Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

W dniach 8 maja i 5 czerwca 2023r. w naszej szkole odbyły się Konkursy Wiedzy Chemicznej. Pierwszy dotyczył związków organicznych- węglowodorów i ich pochodnych, a drugi- kwasów i soli. Konkursy przeznaczone były dla uczniów klas ósmych.  Celem konkursów było rozwijanie zainteresowania chemią wśród młodzieży, a także sprawdzenie poziomu wiedzy oraz umiejętności.

Oba konkursy trwały 45 minut. Uczniowie zmierzyli się z testem, który zawierał zarówno zadania otwarte jak i zamknięte. Nie zabrakło również zadań obliczeniowych ze stechiometrii i stężeń procentowych.

 

Laureatami zostali: 

Konkurs Wiedzy Chemicznej "Węglowodory i ich pochodne"

  1. miejsce -Iga Bielas
  2. miejsce –Julia Turlińska
  3. miejsce – Lena Fijałkowska i Zuzanna Wronkowska

 

Konkurs Wiedzy Chemicznej "Kwasy i sole"

  1. miejsce –Julia Turlińska
  2. miejsce -Oskar Kołodziejczyk i Maksymilian Błaszczyk
  3. miejsce – Agata Długosz i Iga Bielas

 

 Uczniowie klas siódmych sprawdzili swoją wiedzą w konkursie chemicznym, który odbył się 5 czerwca. Konkurs obejmował zagadnienia omawiane w bieżącym roku szkolnym.

Laureatami zostali:

  1. miejsce -Hanna Mirek 
  2. miejsce –Roksana Jurek
  3. miejsce – Piotr Budak i Igor Świtkowski

 Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zainteresowanych uczniów zapraszamy do udziału w konkursach Wiedzy Chemicznej w przyszłym roku szkolnym. Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Aneta Toporkiewicz i p. Anna Żuchowska-Tkaczyk.

godo2.png