Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

 

 

Nawet najpiękniejsza książka nie rozbudza ciekawości o otaczającym nas świecie tak, jak możliwość samodzielnego doświadczania zjawisk w nim zachodzących. W myśl zasady, że każde dziecko uwielbia eksperymentować, w maju 2023r. w naszej szkole został zorganizowany konkurs chemiczny „Mój eksperyment”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas ósmych. W konkursie wzięło udział dziesięciu uczniów. Konkurs polegał na nagraniu filmu z samodzielnie wykonanego doświadczenia chemicznego możliwego do wykonania w warunkach domowych, przy wykorzystaniu ogólnodostępnych substancji. Ocenie podlegały poprawność wykonania doświadczenia, poprawność obserwacji i wyciągania wniosków z przeprowadzonego doświadczenia. W skład jury konkursu weszli nauczyciele chemii. Najchętniej uczniowie wybierali doświadczenie „Samopompujący się balonik”, dwoje uczniów zdecydowało się na „Zaczarowaną kapustę”, jedna uczennica na „Zegar jodowy” i jedna na „Ekologiczny wulkan”. Nikt nie wybrał doświadczenia „Ojej olej”. Wszystkie doświadczenia były bardzo dobrze wykonane i ciekawie zaprezentowane. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i dużym humorem. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za wysiłek włożony w wykonanie prac.

Nagrodzeni uczniowie:

  • Martyna Kolmaga 8b-1 miejsce
  • Bartłomiej Jaciubek 8c- 2 miejsce
  • Jakub Zygmuntowski 8b- 3 miejsce

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizator Anna Żuchowska -Tkaczyk

 

godo2.png