Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

06.02.2023 na sali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły : reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Opocznie i reprezentacja gospodarzy – Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie. Zawody rozgrywane były do 2 wygranych setów. Drużyna gospodarzy zdecydowanie była skuteczniejsza i wygrała mecz 2:0, tym samym uzyskała tytuł Mistrzów Opoczna i uzyskała awans do zawodów szczebla powiatowego.

Mistrzostwa Powiatu w tej samej kategorii zostały rozegrane 10.02.2023 również na hali ZSS nr 1 w Opocznie. Tym razem do zawodów zgłosiło się 5 zespołów : SP Żarnów, PSP Kunice, SP Bielowice, SP Wójcin i oczywiście SP 1 Opoczno. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”:

1. SP Bielowice – PSP Kunice 0:2

2. SP Żarnów – SP 1 Opoczno 1:2

3. SP Wójcin – PSP Kunice 0:2

4. SP Bielowice – SP1 Opoczno 0:2

5. SP Żarnów – SP Wójcin 2:0

6. SP 1 Opoczno – PSP Kunice 2:0

7. SP Żarnów – SP Bielowice 2:0

8. SP 1 Opoczno – SP Wójcin 2:1

9. PSP Kunice – SP Żarnów 0:2

10. SP Bielowice – SP Wójcin 0:2

 

I m i tytuł Mistrza Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców uzyskała drużyna SP 1 Opoczno zdobywając komplet punktów i awans do Półfinału Wojewódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim, II m zajęła drużyna SP Żarnów, III m PSP Kunice, IV miejsce SP Wójcin i V m SP Bielowice .

Mistrzowska drużyna wystąpiła w składzie : Bartłomiej Prokop, Gabriel Adamczyk, Wiktor Bolejko, Wiktor Dacz, Michał Kluska, Filip Kmita, Miłosz Kowalczyk, Paweł Sówka, Kryspin Sygut, Jan Zakrzewski i Miron Szymański.

Opiekunami grupy są Wiesława Wolska i Andrzej Mazur.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach!

godo2.png