Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

                   

13 stycznia 2023 roku miało miejsce nietypowe spotkanie geograficzne. Wzięli w nim udział uczniowie 8 klas naszej szkoły. Tematyka spotkania ściśle wiązała się z materiałem omawianym na lekcjach geografii. Na spotkanie zaproszono pana Waldemara Ambroziaka, który mieszkał i pracował w Indiach 3 lata. Wykorzystano też fragmenty książki słynnej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej pod tytułem Blondynka nad Gangesem oraz animację internetową Indie kraj kontrastów społecznych. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali wiele ciekawych informacji o Indiach, dowiedzieli się jak żyje się w państwie, które zajmuje drugie pod względem liczby mieszkańców miejsce na świecie. Pan Ambroziak podzielił się z zebranymi ciekawymi przygodami. Opowiadał o swojej pracy. Zaprezentował przywiezione pamiątki i zdjęcia. Jego opowieści przeplatane były fragmentami książki podróżniczki. Uczniom bardzo podobało się spotkanie. Zasłyszane informacje z pewnością wzbogaciły posiadaną już przez nich wiedzę, być może też wzbudziły w nich chęć poznawania świata.

Spotkanie przygotowała i prowadziła pani Alina Kaźmierczyk.

godo2.png