Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Za nami kolejne muzyczne spotkanie z "Filharmonią na kółkach" pana Macieja Goździeli pt. "Pokój ludziom dobrej woli". Myślą przewodnią spotkania było przekazanie uczniom, jak ważny jest pokój na świecie. Podczas wspólnego muzykowania zaśpiewaliśmy piosenkę świąteczną ,,Całą noc padał śnieg", kolędę ,,Cicha noc" oraz pastorałkę ,,Skrzypi wóz". Wprowadziły nas one w świąteczny nastrój. Z "Legendy o trzech drzewkach" dzieci dowiedziały się, skąd wzięła się piękna świąteczna choinka. ? Przyleciała także ,,kolęda skrzydlata”, aby zdradzić przepis na zimowe przysmaki dla ptaków. W końcu pojawił się św. Mikołaj? w magicznej czapce i zaprosił dzieci do zabawy. Był to dla wszystkich miło spędzony czas ? Z niecierpliwością czekamy na karnawałowe spotkanie w styczniu. ??

 
godo2.png