Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

 

                      

Uczniowie Szkoły podstawowej pod opieką Pani Sylwii Wereszki, wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Klub HDK PCK " Krwiodawcy. EOP" Konkurs miał na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych (3 kategorie wiekowe).  Nadesłano 33 prace konkursowe, w tym 10 z naszej szkoły (Gabriela Kędziora, Joanna Józefiak, Julia Madej, Iga Wierzbicka, Roksana Świtkowska, Liliana Dębowska, Wiktoria Grzywacz, Mateusz Paleczny, Nikola Skorupa, Iga Rychlińska). Plakaty promujące akcję oddawania krwi, uczniowie klas 1 - 3 wykonali podczas zajęć świetlicowych. Dzieci poznały także zasady, które obowiązują dorosłych podczas donacji, uważnie wysłuchały również pogadanki na temat dzielenia się naszym najcenniejszym darem.  " Łączy nas krew, która ratuje życie" - to hasło, które miejmy nadzieję za kilka lat wdrożą nasi uczniowie do swojego dorosłego życia. 

 

godo2.png