W listopadzie został ogłoszony konkurs „Martinstag”. Konkurs miał charakter kulturoznawczy. Jego celem była prezentacja niemieckiej tradycji obchodów Świętego Marcina, jednej z najbardziej lubianej przez dzieci uroczystości w Niemczech, świętowanej 11 listopada.

Uczniowie klas ósmych i siódmych SP mieli za zadanie wykonać po polsku prezentację nt. Świętego Marcina. W prezentacjach znalazły się najważniejsze informacje z życia Św. Marcina, które uczyniły go świętym. Z prezentacji dowiadujemy się również, jaki związek mają ze św. Marcinem gęsi, co to są rogale marcińskie i Weckmann, w jaki sposób dzieci w Niemczech obchodzą to święto i jakie piosenki są w tym dniu są śpiewane.

Prezentację multimedialną wykonało 17 uczniów kl. siódmych oraz 11 – kl. ósmych. Organizatorki konkursu (p. w. Rak i p. A. Sadowska – Tomasik) miały trudny orzech do zgryzienia ponieważ poziom prezentacji był bardzo wyrównany. Przy wyborze najlepszych prac kierowały się przede wszystkim:

• · poprawnością prac w j. polskim
  • · walorami estetycznymi
  • · kompletnością zawartych informacji nt. św. Marcina

Tu możesz zobaczyć nagrodzone prace Marcin

A oto zwycięzcy konkursu na najlepszą prezentację o św. Marcinie:

Klasy ósme:

• I miejsce – Aleksandra Nalewczyńska – VIII c
  • Wyróżnienie – Hanna Niewadzi – VIII c

Klasy siódme:

• I miejsce – Antonina Anduła – VII c
  • Wyróżnienie – Marta Grzywacz – kl. VII g
  • Wyróżnienie – Jagoda Kuleta i Hanna Ambroziak – kl. VII e

Uczniowie klas piątych i szóstych
SP mieli natomiast zobrazować własnoręcznie legendę o św. Marcinie.
Spośród 14 prac jury (p. Katarzyna Bogatek i p. Anna Sadowska – Tomasik) wybrało zwycięzców:

• I miejsce – Nikola Gmaj i Amelia Wójcik – kl. V b
  • Wyróżnienie – Aleksandra Niewadzi i Alicja Cieślik – kl. VIa
  • Wyróżnienie – Karolina Matusiak – kl. Va
  • Wyróżnienie – Sandra Studnicka – kl. Va

Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione otrzymały drobne upominki. Gratulujemy!