Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Dnia 15.XI. 2021 r. uczniowie z klasa 3a i 3b wraz z opiekunami D. Głowacką, W. Białas i I Małochą byli na wycieczce w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwszym punktem wycieczki było Planetarium, gdzie dzieci obejrzały prezentację związaną ze sferą niebieską i zachodzącymi na niej zjawiskami. Następnie udały się do fabryki szklanych bombek choinkowych SZKŁO-DEKOR. Tam zwiedziły dział formowania bombek, malowania azotem srebra i malowania na gładko oraz dekoratornię. Jednak najprzyjemniejszym punktem wycieczki było samodzielne udekorowanie czterech bombek, które dzieci zabrały do domu. Wycieczka zakończyła się zakupami w sklepiku zakładowym, gdzie dzieci mogły sobie kupić profesjonalnie wykonane bombki i różne ozdoby świąteczne.

 

godo2.png