Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

8 października przedszkolaki z grupy 0 „a” wraz z p.Sylwią Zalegą oraz p.Magdaleną Wędzikowską wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Opocznie. Dzieci z grupy 0 ”b” wraz z wychowawcami p. Katarzyną Kumorowską oraz p. Moniką Skwarą-Szołowską odwiedziły urząd 12 października.

 

Przedszkolaki poznały zakres usług instytucji poczty oraz charakter pracy listonosza. Dowiedziały się przede wszystkim, jaki to odpowiedzialny i potrzebny zawód w naszym życiu. Pani Naczelnik oprowadziła gości po wszystkich pomieszczeniach urzędu. Dzieci poznały logo poczty polskiej oraz drogę listu lub przesyłki zanim dotrą do adresata. Największą atrakcją dla małych gości była możliwość przybicia stempla – datownika. Każdy przedszkolak otrzymał mały upominek – pocztówkę.

Wizyta na poczcie była również doskonałą okazją do utrwalenia zasad kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

 

Magdalena Wędzikowska

godo2.png