Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Dnia 23 września uczniowie z klasy 3 a i 3 b pod opieką wychowawców p. D. Głowackiej, p. W. Białas i p. I. Małochy byli na wycieczce w Kielcach. Pierwszym punktem programy była Manufaktura Słodyczy - „Magia Karmelu „ dzieci poznały tam, jak bez użycia maszyn powstają lizaki i kolorowe cukierki. Każdy samodzielnie zrobił dla siebie lizaka i zakupił różne ręcznie robione cukierki. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Zabawy i Zabawek – największe i najstarsze muzeum w Polsce. Dzieci miały możliwość zobaczyć jakimi zabawkami bawili się ich dziadkowie. Ostatnią atrakcją wycieczki było Energetyczne Centrum Nauki , które popularyzuje naukę przez zabawę i eksperymentowanie. Dzieci dowiedziały się czym jest energia, jak jest wykorzystywana oraz poznały jej odnawialne i nieodnawialne źródła. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu z torbą zabawek i słodyczy.:)

  

  

godo2.png