Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

 

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły z klas VII-VIII, wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Czerniaka. Program realizowany jest przez gminę Opoczno i jego głównym celem jest budowanie świadomości występowania czerniaka, odpowiednich zachowań oraz prozdrowotnych postaw wśród młodzieży.

W ramach programu uczniowie poznali czynniki ryzyka oraz metody skutecznej profilaktyki. Program skierowany był do uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej i był realizowany według opracowanego scenariusza wraz z całą niezbędną obudową dydaktyczną na lekcji biologii i godzinie wychowawczej. Dzięki zdobytej wiedzy, nastolatkowie mogą stać się ambasadorami akcji w swoich lokalnych środowiskach zachęcając rodzinę i znajomych do podjęcia niezwykle prostych działań profilaktycznych.

Projekt realizowany jest na zaproszenie Studenckiego Koła Naukowego Onkoma działającego przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucje Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

W ramach akcji chętni uczniowie wykonali ulotki na w/w temat, które prezentowali pozostałym. Oto niektóre z nich.

 

Monika Stępniewska – szkolny koordynator programu.

godo2.png