Szanowni Państwo,

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki opublikowany został harmonogram powrotu uczniów do nauki stacjonarnej. Realizując jego wytyczne ustalam harmonogram działalności Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie im. Kornela Makuszyńskiego i Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego:

SZKOŁA PODSTAWOWA

• Od 4 maja 2021 r. uczniowie klas I-III wracają  do nauki stacjonarnej w szkole. Pozostali uczniowie do 16 maja 2021 r. pracują bez zmian w trybie zdalnym.
  • Od 17 maja 2021 r. klasy IV- VIII szkoły podstawowej pracować będą w trybie hybrydowym:
  • W okresie 17 – 24 maja 2021 r. w trybie stacjonarnym uczyć się będą uczniowie klas IV, V i VI szkoły podstawowej. W tym okresie uczniowie klas VII i VIII pracują w trybie zdalnym.
  • 25, 26, 27 maja 2021 r. przeprowadzany jest egzamin ósmoklasisty i uczniowie szkoły podstawowej nie przychodzą do szkoły i nie mają zajęć zdalnych.
  • Od 28 maja 2021 r. w trybie stacjonarnym uczyć się będą uczniowie klas VII i VIII. Tego dnia uczniowie klas IV, V i VI pracują w trybie zdalnym.
  • 31 maja 2021 r. wszystkie klasy szkoły podstawowej wracają do nauki stacjonarnej.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

• Od 17 maja 2021 r. klasy I – II pracować będą w trybie hybrydowym:
  •  W okresie 17 – 21 maja 2021 r. w trybie stacjonarnym uczyć się będą uczniowie klas II po gimnazjum. W tym okresie uczniowie klasy I i II po szkole podstawowej pracują w trybie zdalnym.
  • W okresie 24 – 28 maja 2021 r. w trybie stacjonarnym uczyć się będą uczniowie klas I i II po szkole podstawowej. W tym okresie uczniowie II po gimnazjum pracują w trybie zdalnym.
  • 31 maja 2021 r. wszystkie klasy liceum ogólnokształcącego wracają do nauki stacjonarnej.