Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Międzynarodowy projekt edukacyjny "Rund um den Tisch" (Wokół jedzenia)

     

Miło nam jest poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do projektu realizowanego na platformie eTwinning. Bierze w nim udział ok. 30 szkół: z Polski oraz z kilku krajów europejskich. Projekt „Rund um den Tisch” skierowany jest do nauczycieli języka niemieckiego i uczniów szkoły podstawowej, ale uczestniczą w nim również uczniowie klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego i rozwiniecie słownictwa związanego z posiłkami (nazwy owoców, warzyw, napojów, potraw, przepisy kulinarne, jadłospisy).W trakcie trwania projektu wspólnie zasiądziemy do wirtualnego stołu, przypomnimy sobie zasady dobrego zachowania, zapoznamy się z daniami charakterystycznymi dla obszaru niemieckojęzycznego i stworzymy jadłospisy dla nastolatków. Nie zabraknie też dobrej zabawy: zorganizujemy konkurs na logo naszego projektu a przy naszym wirtualnym stole zagramy jeszcze w karty i quizy. A oto nasi uczestnicy projektu:

z klasy 7a: Weronika Mazur, Bartosz Molasy, Hanna Stępień

z klasy 7c: Maksymilian Dobrowolski, Dawid Domagała, Julia Karczmarska, Zofia Konecka, Natalia Kucharska, Hanna Niewadzi, Gabriela Popecka

z klasy 1a LP: Piotr Chrustowicz, Michał Szczepańczyk

z klasy 1 c LP: Zuzanna Wrzosek

z klasy 1 d LP: Martyna Grzywaczewska, Aleksandra Kata, Kamila Pałgan

  

Przed nami dość intensywny czas pracy nad projektem, ale cieszymy się i mamy nadzieję na udaną współpracę i efektywną realizację zaplanowanych działań.

 

Opiekun projektu: Wioletta Rak

 

godo2.png