Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

W dniu 09.03.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego odbył się konkurs czytelniczy dla klasy I c pod hasłem "Mistrz pięknego czytania''. Organizatorami były p. A. Rożenek, p. M. Kowalewska.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą, kształtowanie pięknego czytania, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności, porównania ich z możliwościami innych oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze. W konkursie wzięło udział 12 uczestników. Uczniowie czytali wybrany fragment książki.

Jury oceniało uczniów według następujących kryteriów:

  • głośności czytania
  • płynności
  • bezbłędności czytania
  • wyrazistości
  • dykcji

 

Laureatami konkursu zostali :

  • I miejsce - Mikołaj Andryszek
  • II miejsce - Krzytsztof Płaska
  • III miejsce - Zuzanna Paduch

Wyróżnienie otrzymali: Maja Wójcik, Kuba Mrozikowski i Piotr Jachimowicz.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Konkurs przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze. Widownia nagradzała uczestników gromkimi brawami.

godo2.png