Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Jest nam niezmiernie miło poinformować o wynikach konkursu pt. "Walczymy ze smogiem", zorganizowanego przez p. Iwonę Brzozowską oraz p. Joanna Białuchę.

  • I miejsce  - BARTOSZ MOLASY kl. 7A
  • II miejsce - WERONIKA MAZUR kl. 7A
  • III miejsce - HANNA STĘPIEŃ kl. 7A
  • I wyróżnienie - JACEK PACHOLSKI  kl. 7E
  • II wyróżnienie - IGA TUROBOŚ kl. 7D
 
Wychodząc na przeciw problemowi niepokojącego stanu powietrza w Opocznie, nasza szkoła przystąpiła do projektu "EDUKACYJNA SIEĆ ANTYSMOGOWA" (realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym).
Uczniowie szkoły podstawowej zostali przeszkoleni przez koordynatorki projektu - p. Iwonę Brzozowską i p. Joannę Białuchę. Podczas zdalnych zajęć pogłębiali swoją wiedzę dzięki informacjom zawartym w prezentacji oraz filmach edukacyjnych. Na koniec wiedza ta została zweryfikowana poprzez udział w teście on-line.
Uczniowie klas siódmych okazali się bardzo zaangażowani w problem jakości powietrza oraz chętni do poprawy bieżącej sytuacji,przez działania takie jak uświadamianie innych o przyczynach i konsekwencjach smogu.
 
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy autorom najlepszych prac. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Dariuszowi Kosno oraz pracownikom Wydziału Promocji i Kultury za przekazanie nagród.
 

Nagrody zostaną wręczone dnia 26.03.2021 r. (piątek) o godzinie 14:00 w sali 202.

godo2.png