Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Biuro prasowe
 

11 lutego 2020 - Dzień Bezpiecznego Internetu – działajmy razem!

 Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest pod hasłem „Działajmy razem!”. W Polsce to już 16. edycja akcji, która powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i obecnie obchodzona jest nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach.

W ramach DBI w naszej szkole przeprowadzone zostaną:

    1. Zajęcia edukacyjne  dla uczniów szkoły podstawowej o tematyce cyberprzemocy i bezpiecznym poruszania się w Internecie (lekcje informatyki, godziny wychowawcze).
    2. Konkursy plastyczne (plakat  klasy: 4,5,6) dotyczące bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy.
    3. Konkurs na pokaz multimedialny (klasy: 7,8) o tematyce Bezpieczny Internet.
    4. Konkurs na aplikację w LearningApps (klasy: 4,5,6,7,8) o tematyce cyberprzemocy i bezpiecznym poruszania się w Internecie.
    5. Rozmowy na godzinach wychowawczych z uczniami i rozmowy z rodzicami na wywiadówkach o zaletach i wadach korzystania urządzeń cyfrowych.

Głównym celem DBI jest promowanie bezpiecznego korzystania z sieci i rozwiązań cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukowanie rodziców i nauczycieli w temacie cyberbezpieczeństwa. Tegoroczne hasło DBI ma przypominać, że zapewnienie bezpiecznego korzystania przez dzieci i młodzież z internetu to jest wspólna troska zarówno opiekunów i nauczycieli, ale także dostawców treści i usług internetowych oraz wielu podmiotów takich jak NASK, mających realny wpływ na podnoszenie bezpieczeństwa w sieci.

godo2.png