Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Podgląd obrazu

11 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na temat Ameryki Północnej, więc został nazwany ,,Discover North America’’. Konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i przeprowadzony był z wykorzystaniem technologii multimedialnej. Pytania o Ameryce Północnej dotyczyły wybranych dziedzin takich jak: geografia, historia, literatura, muzyka czy znane osoby z Ameryki Północnej. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów ze szkół podstawowych z Opoczna. Uczestnicy rywalizowali między sobą indywidualnie, a zwycięzcami okazali się: Jędrzej Walczak z Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 (I miejsce), Igor Misiowiec z Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 (II miejsce) oraz trzy trzecie miejsca objęły : Zuzanna Owczarska z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1, Wiktor Szczepanik z Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 oraz Małgorzata Pachciarek z Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 . Osoby nagrodzone otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez wydawnictwa Egis oraz Oxford University Press. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne nagrody pocieszenia. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

Konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego Edyta Krzysztofik, Anna Gmaj oraz Urszula Cieluch.

godo2.png