9 maja 2019 roku klasa 2 a pod opieką p. A. Rożenek, M. Kowalewskiej i p. K. Sołtysiak pojechała na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem wyprawy było planetarium. Uczniowie obejrzeli prezentację „Kosmos dla najmłodszych”, gdzie podczas „kosmicznej podróży” zostali zapoznani z Układem Słonecznym, gwiazdozbiorami widocznymi na zimowym niebie oraz związanymi z nimi mitami i legendami. Następnym puntem było przedstawienie „Złodziej Czasu” w Teatrze Lalki Arlekin. Uczniom bardzo się podobała ta uniwersalna opowieść o przemijaniu i poszukiwaniu zagubionego szczęścia. Wycieczka zakończyła się w Ogrodzie Botanicznym. Ciepły, egzotyczny klimat palmiarni dostarczył wszystkim przyjemnych wrażeń. Wszystkie atrakcje tego dnia były wspaniałym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej w szkole.