IMG 20190312 114717

12 marca 2019r. uczniowie klasy 1C i 1D wraz z wychowawczyniami p. Beatą Popecką i p.Sylwią Kurkowską uczestniczyli w warsztatach twórczości ludowej, które realizowane były w ramach XXI edycji konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego. Warsztaty odbyły się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie. Wzięło w nich udział 70 twórczyń i twórców z terenu powiatu opoczyńskiego. Dzieci poznały dawne i tradycyjne zwyczaje wielkanocne, mogły zobaczyć jak się robi palmy wielkanocne, rzeźbi kołatki wielkanocne i wycina piękne opoczyńskie wycinanki. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki upominek. Warsztaty dostarczyły dzieciom wielu wrażeń, przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze.