Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciła również w sposób szczególny nasza szkoła.  W dniu 09.11.2018 r. odbyło się wiele różnych okolicznościowych związanych z tą szczególną rocznicą wydarzeń. Wyjątkową chwilą było odśpiewanie przez całą społeczność uczniowską i nauczycieli naszego hymnu narodowego.

W dniu tym odbyła się także uroczysta akademia będąca podsumowaniem Konkursu Poezji i Pieśni Niepodległościowej. Laureaci konkursu wyśpiewali i wyrecytowali piękne utwory poświęcone Polsce. To wyjątkowe spotkanie z muzyką i wierszem dostarczyło wszystkim zebranym, z Panią Dyrektor Małgorzatą Kozłowską na czele, wielu wzruszeń. Cieszy fakt, że konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem uczniów. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy dyplom, zaś laureaci i osoby wyróżnione dodatkowo statuetki i nagrody książkowe.

Laureaci Konkursu Poezji Niepodległościowej

W kategorii klas I – III pierwsze miejsce otrzymał Franciszek Kędziora, drugie Filip Ksyta, a trzecie Mateusz Będkowski.

Wyróżnieni to: Weronika Konecka, Aleksandra Niewadzi, Blanka Łukowiak, Karolina Matusiak, Amelia Woźniak, Jakub Patyna i Hanna Mirek.

W kategorii klas IV - VI pierwsze miejsce jury przyznało Agacie Siedleckiej, drugie Karolinie Najder, a trzecie Jagodzie Synowiec.

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Brola, Oliwier Pejski, Maja Nowacka, Maria Pietrzak, Oliwia Pawlik i Weronika Wrzesińska.

W klasach VII – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum laureatką pierwszego miejsca została Jagoda Kmita, drugiego miejsce Aleksandra Tomczyk, a trzeciego Anna Bajerowska.

Wyróżnione uczennice: Maja Gruszczyńska Klaudia Maciejczak i Wiktoria Stołek. Wśród uczniów liceum najlepszy okazał się Jakub Telecki, drugie miejsce otrzymała Paulina Przydatek a trzecie

Osoby wyróżnione: Klaudia Meuszyńska, Agata Morawska, Karolina Podsiedlik i Aleksandra Wojtaszczyk.

Laureaci Konkursu Pieśni Niepodległościowej

W klasach I – III pierwsze miejsce otrzymała Zuzanna Kryczka z kl. I c, drugie Julia Jurek z kl. III c, a trzecie Iga Zaręba z kl. II a.

W klasach IV- VI pierwsze miejsce jury przyznało: Agacie Siedleckiej, Annie Zielińskiej i Rafałowi Białasowi z kl. V d, drugie miejsce Kacprowi Stępniowi z klasy V d, Katarzynie Gruszce z kl. VI b i Karolinie Broli z kl. V f, a trzecie Hannie Rożenek z kl. VI b, Hannie Długosz z kl. V f i Stanisławowi Sobczykowi z kl. IV e.

Wyróżnienia otrzymały uczennice: Agata Marszałek z kl. IV e i Maja Krajewska z kl. V e.

Konkurs przygotowali p. Marzena Urazińska, p. Urszula Niemirska- Jędrasik, p. Anna Król i p. Dominik Bolek.

Dodatkową atrakcją dla uczniów był także koncert Łukasza Nowaka i Adama Marańdy, członków zespołu Caryna. Występ również był wyjątkowy i mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy będziemy mogli gościć Caryna w naszej szkole.