Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Uzbieraliśmy 487zł 61gr w monetach 1,2 i 5 gr,

 które osiągnęły wagę 38kg 39dag .

XVIII edycja

 Akcja „Góra grosza” trwała w naszej szkole od 1XII 2017r. do 22 XII 2017r. W tym okresie, każdego dnia, uczniowie z klasy 7 C Łukasz Jęcek i Oliwier  Wietrzyński odwiedzali wszystkie oddziały Szkoły Podstawowej i odbierali od uczniów monety 1, 2 i 5 groszowe oraz przekazywali je opiekunkom SU.

 

Na początku stycznia zebrane pieniądze zostały posegregowane, policzone i zważone oraz umieszczone w woreczkach . Uszykowano 5 paczuszek, które pojedynczo nie mogły ważyć więcej niż 10 kilogramów. Paczki zawieziono na pocztę i wysłano do fundacji Nasz Dom. Zebrane pieniądze pomogą dzieciom, które wychowują się w trudnych warunkach (poza swoją rodziną-w domach dziecka czy w rodzinach zastępczych).

Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwały opiekunki Samorządu Uczniowskiego panie: Dorota Cichańska i Alina Kaźmierczyk. Opiekunki dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji-„Grosze to nie są wielkie pieniądze. Siła tkwi w pomocy wielu osób. Macie wielkie serca i za to  Wam dziękujemy”.

Dorota Cichańska i Alina Kaźmierczyk

godo2.png