13 grudnia 2023 r. odbyła się wycieczka autokarowa do Kołacinka, w której uczestniczyli uczniowie klasy 1a i 2c, pod opieką swoich wychowawczyń p. Katarzyny Kumorowskiej i p. Sylwii Zalegi. Dzieci zwiedziły Krainę Świętego Mikołaja, przechadzając się wśród bajkowych domków pełnych ciekawych opowieści. Z wielką radością odwiedziły także chatkę Dziadka Mroza oraz Lodową Krainę. Uczniowie mieli także okazję wypróbować wybijania monet w Mennicy Świętego Mikołaja, gdzie otrzymały pamiątkowe monety. Zwieńczeniem fascynujących atrakcji była zabawa w bajkowym figloraju oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręczył dzieciom prezenty. Cała wyprawa przebiegła w fantastycznej atmosferze oraz świątecznym klimacie.

Katarzyna Kumorowska

Sylwia Zalega