Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Dnia 12.04.2022 r. w Bełchatowie odbywały się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawody te przeprowadzono w ramach współzawodnictwa sportowego szkół organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy. W w/w imprezie prawo startu po zwycięstwach w Mistrzostwach Powiatu, wywalczyły sobie trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opocznie. W kategorii Igrzysk Dzieci byli to chłopcy i dziewczęta z klas IV i w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopcy z klas VIII.

Wszystkie zespoły z „Jedynki” zaprezentowały się znakomicie podczas startu w Bełchatowie zajmując w mocno obsadzonym turnieju bardzo wysokie miejsca. Młodsi chłopcy z klas IV zajęli II miejsce w swojej kategorii zdobywając tym samym tytuł Wicemistrzów Województwa Łódzkiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Ich starsi koledzy z klas VIII uplasowali się w swojej kategorii na miejscu III, a młodsze dziewczęta z klas IV na bardzo wysokim IV miejscu.

 

Reprezentacja klas młodszych – chłopcy: Wijata Adrian, Bielecki Wiktor, Ambroziak Jan, Kędziora Franciszek, Turliński Jakub, Zalega Kacper, Sadłecki Oliwier, Wronkowski Adrian, Patyna Jakub.

Reprezentacja klas młodszych – dziewczęta: Michalczyk Lena, Pabijańska Adrianna, Bugajska Katarzyna, Wrzosek Antonina, Stronias Laura, Nojek Nela, Kowalska Dominika, Kryczka Zuzanna.

Reprezentacja klas starszych – chłopcy: Bogatek Bartłomiej, Krawczyk Mateusz, Krawczyk Szymon, Marczuk Wiktor, Oratyński Igor, Tomasik Jakub.

Opiekunowie grup: p. Monika Guzik i p. Paweł Guzik.

godo2.png