Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

Dnia 01 kwietnia 2022r. w klasie I C odbyły się warsztaty związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, który obchodzony jest 02 kwietnia.

Zajęcia zostały zorganizowane przez nauczyciela wspomagającego Halinę Stronias i wychowawcę Annę Koperę. Wspierając kampanię: „ Zaświeć się na niebiesko” tego dnia klasa ubrała się w kolorze niebieskim.

Celem zajęć było zapoznanie uczniów z tematyką autyzmu oraz kształtowanie postawy akceptacji i tolerancji wobec odmienności i różnorodności związanej z autyzmem.

Warsztaty rozpoczęły się wyświetleniem filmu edukacyjnego opisującym funkcjonowanie ucznia z autyzmem w szkole.

W ramach warsztatów zadaniem uczniów było pokolorowanie obrazka ręką lewą lub odwrotnie u uczniów leworęcznych prawą. Dzieci stworzyły „sztuczny” hałas grając w tym samym momencie na kilku instrumentach muzycznych. Uczniowie odbyli również spacer po ścieżce sensorycznej. Zadania te miały na celu uświadomienie problemów z jakimi borykają się uczniowie z autyzmem.

Następnie uczniowie wspólnie z nauczycielami wykonali plakat odnoszący się do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Warsztaty zakończyły się wspólną zabawą taneczną z niebieskimi balonami.

godo2.png