W dniu 20.09.2019 r. w ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem przedszkolaki z grupy 0”a” i 0”b” uczestniczyły w prelekcji z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Pogadanka prowadzona przez pana policjanta dotyczyła bezpieczeństwa dzieci w domu i w przedszkolu. Funkcjonariusz przypomniał małym słuchaczom najważniejsze zasady ruchu drogowego. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie spotkania przedszkolaki mogły zasiąść za kierownicą wozu policyjnego oraz obejrzeć z bliska sprzęt, którym dysponują na co dzień mundurowi. Dzieci za tak cenną lekcję wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę oraz pięknie zaśpiewały piosenkę.