18 września 2019 roku uczniowie klas : 2A, 2B, 2C, 2D wraz z wychowawczyniami p. A.Sobolewską, p.A. Koperą, p.B.Popecką, p.S.Kurkowską uczestniczyli w wycieczce do bajkowej krainy ,,Magicznych Ogrodów" w Trzciankach w pobliżu Janowca nad Wisłą. ,,Magiczne Ogrody" to pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny stworzony w oparciu o oryginalną baśniową historię. Na terenie ogrodu mieszczą się magiczne stworzenia, kolejki oraz liczne zjeżdżalnie, trampoliny i zamki. Przekraczając bramę ogrodów dzieci wkroczyły w baśniowy świat przygód, fantazji i tajemnic, w którym mieszkały tajemnicze istoty: ziemne skrzaty Bulwiaki, Smoki, psotliwe Mordole i dzielne Krasnoludy. Do baśniowych i fantastycznych krain dzieci wędrowały wśród szumiących wodospadów, strumyków, kwitnących drzew i krzewów oraz tysięcy kwitnących i pachnących kwiatów. W przepięknej scenografii ogrodu dzieci odkrywały baśniowe krainy pełne tajemnic i magii , które wspierały rozwój zmysłów i wyobraźnię. Największą atrakcją dla dzieci były: przejazd kolejką w Kwiatowej Dolinie, wizyta w krainie Wróżek Smużek, w Grodzie Krasnoludzkim, zabawy w krainie Bulwiaków, zabawy na Robankowej Łące, wizyta w Mroczysku. Dużo emocji wzbudziło też: Marchewkowe Pole, na którym rosną marchewki większe od ludzi oraz mruczące drzewa, śpiewający Skrzat Kronikarz, Magiczna Fontanna, różnego rodzaju huśtawki, karuzele i podziemne tunele. Był to dzień wspaniałych atrakcji. Wszyscy wrócili zadowoleni i z uśmiechem na twarzy:)