Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

z1

10 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na temat Australii. Konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i przeprowadzony był z wykorzystaniem technologii multimedialnej. Zanim uczestnicy przystąpili do konkursu otrzymali drogą elektroniczną materiały edukacyjne, na podstawie których opracowane były pytania konkursowe. Pytania o Australii dotyczyły różnych dziedzin takich jak: geografia, historia, przyroda, żywność, muzyka czy znane osoby z Australii. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów ze szkół podstawowych z Opoczna. Uczestnicy rywalizowali między sobą indywidualnie, a zwycięzcami okazali się: Amelia Witoń z Zespołu Szkół Prywatnych (I miejsce), Włodzimierz Krajewski z Zespołu Szkół Prywatnych (II miejsce) oraz dwa trzecie miejsca objęły : Zuzanna Krzysztofik oraz Joanna Kościecha ze Szkoły Podstawowej nr1. Osoby nagrodzone otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez wydawnictwa Egis oraz Oxford University Press. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne nagrody pocieszenia. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

Konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego Agata Krzysztofik i Edyta Krzysztofik

godo2.png