Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

W dniu 27 września 2018 r. w oddziałach przedszkolnych przy Zespole Szkół Samorządowych nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opocznie odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

 

 

Celem wizyty było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu oraz w domu. Funkcjonariusze przybliżyli najważniejsze informacje związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, przypomnieli małym rozmówcom numery alarmowe, opowiedzieli jak należy zachować się podczas spotkania z nieznajomą osobą, a także podkreślili jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypomnieli także o konieczności noszenia elementów odblaskowych na ubraniach lub tornistrach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały tego, co mówili nasi wyjątkowi goście, zadawały mnóstwo pytań i chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami. W podziękowaniu za spotkanie, nasi podopieczni wręczyli laurkę i dyplom policjantom, a także pięknie zaśpiewali piosenkę.

Po części teoretycznej przedszkolaki wraz z wychowawczyniami i policjantami, udały się na najbliższe przejście dla pieszych. Tam, dzieci mogły zaobserwować jak prawidłowo i bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni oraz na co zwrócić szczególną uwagę. Punktem kulminacyjnym spotkania było oglądanie radiowozu policyjnego oraz włączenie syreny.

Ten wyjątkowy dzień pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków!

Magdalena Wędzikowska

godo2.png