SZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZO – PLASTYCZNEGO

dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

„Piękno Ziemi Opoczyńskiej – kalendarz 2019”

• Celem konkursu jest:

- kształtowanie umiejętności obserwacji krajobrazu najbliższej okolicy,

- rozwijanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności twórczych,

- kształtowanie właściwych postaw wobec najbliższego otoczenia.

• Każdy uczestnik konkursu powinien wykonać (indywidualnie) pracę

ukazującą piękno Ziemi opoczyńskiej i zawierającą:

1. Stronę tytułową kalendarza na rok 2019.
  2. Kartę kalendarza na dowolnie wybrany miesiąc 2019 r.
  • Forma pracy:
  1. Na brystolu formatu A4, wydruk wersji elektronicznej – strona tytułowa i karta.
  2. Na stronie tytułowej kalendarza: tytuł: „Ziemia Opoczyńska”, 2019, hasło zachęcające do poznania naszego powiatu, zdjęcie lub fotokolaż (zdjęcia mogą być przetworzone w dowolnym programie).
  3. Karta kalendarza: nazwa miesiąca, kolejne dni miesiąca z uwzględnieniem podziału na tygodnie, własne zdjęcie wybranego ogólnie dostępnego miejsca w powiecie opoczyńskim, dokładny opis położenia wybranego miejsca.
  4. Metryczka: nazwa konkursu, dane autora (imię, nazwisko, klasa, szkoła).
  5. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie (formularz szkolny).
  6. Całość w papierowej teczce na dokumenty formatu A4.
  • Oddawanie prac:

Do nauczycieli biologii, plastyki lub przyrody.

W terminie do 14 grudnia 2018 r.

• Zasady rozstrzygnięcia konkursu:

W skład komisji konkursowej wejdą nauczyciele plastyki i przyrody oraz pracownik Muzeum Regionalnego w Opocznie.

Przy ocenie prac komisja konkursowa weźmie pod uwagę: zgodność pracy z wymogami regulaminowymi, walory artystyczne, estetykę wykonania, oryginalność ujęcia tematu, precyzję w określeniu położenia sfotografowanego miejsca.

• Postanowienia końcowe:
  1. Organizatorzy nie zwracają zgłoszonych prac.
  2. Zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że prace złożone na konkurs zostały wykona osobiście.
  3. Zgłoszone prace wraz z danymi autorów mogą być eksponowane przez szkołę i Muzeum Regionalne w Opocznie (np. na stronie internetowej).
  4. O wynikach konkursu, uczestnicy zostaną powiadomieni na stronie internetowej naszej szkoły.
  5. Niniejszy dokument jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.

Organizatorzy:

Monika Badowska