Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

20 kwietnia 2018r w naszej szkole, odbyło się uroczyste podsumowanie projektu p.t „Nie marnuj jedzenia-myśl ekologicznie”, w ramach którego odbyły się wcześniej trzy konkursy oraz spotkanie z przedstawicielami Banku Żywności z Łodzi. Uroczystość zorganizowała pomysłodawczyni projektu pani Alina Kaźmierczyk.

 

 

Na uroczystości, która powiązana była z obchodami Dnia Ziemi, oprócz uczestników projektu i ich rodziców obecny był wicedyrektor szkoły pan Robert Gajewski.

W projekcie wzięło udział 68 dzieci z klas IV-VI. Dzięki ofiarności sponsorów, laureaci i wyłonieni     w poszczególnych konkursach zwycięzcy (ich lista publikowana była wcześniej) otrzymali wartościowe nagrody, natomiast pozostali uczestnicy paczuszki pełne słodkości .

Uroczystość wzbogacona została częścią artystyczną poświęconą obchodom Dnia Ziemi i założeniom projektu. Były piosenki oraz przedstawienie mające uwrażliwić widzów na problem marnowania żywności. Uczniowie z klasy V B zaprezentowali scenkę „Śniadanie z odzysku.”, w której pokazali m.in. w jaki sposób prawidłowo przechowywać żywność w lodówce, a także co robić z jedzeniem, które pozostało z obiadu czy kolacji. Uczestnicy przedstawienia po uroczystości skonsumowali wykorzystane w scence rekwizyty (kopytka, kompot z suszu oraz grzanki) dając wyraz dbałości o niemarnowanie żywności.

godo2.png