Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

      

Dnia 23 października 2017 r. uczniowie klas 5c i 5d udali się do Radomia. W Sali Koncertowej UM uczniowie  obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Przygody Tomka Sawyera”. Aktorzy teatru wystąpili w spektaklu, będącym inscenizacją powieści przygodowej Marka Twaina. Głównym bohaterem przedstawienia był chłopiec o imieniu Tomek, wychowywany przez ciotkę. Nie lubił się uczyć ani pracować. Najchętniej spędzał czas na wesołej zabawie z Huckiem Finnem – swoim przyjacielem. Ciągle miał zwariowane pomysły.

 

Uczniowie wspólnie z głównym bohaterem przeżyli kilka ciekawych i śmiesznych przygód. Wszystkim podobała się przygoda niesfornego chłopca i jego kolegów, bo przecież nie można nie polubić bystrego urwisa, który wprowadzając w życie swoje pomysły, dostarcza widzom dobrej zabawy, a samym bohaterom przysparza dodatkowych problemów. Komiczne sytuacje, dowcipne dialogi i piosenki sprawiły, że publiczność z zainteresowaniem śledziła zmagania bohaterów i przeżyła wiele emocji.

W drodze powrotnej do Opoczna odwiedziliśmy Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze. 

godo2.png