Szkoła Podstawowa nr 1

im. Kornela Makuszyńskiego w Opocznie

         

16 października 2017r. uczniowie z klasy 5B z wychowawczynią p. Aliną Kaźmierczyk i p. Dorotą Cichańską wybrali się na lekcję przyrodniczą do kompleksu leśnego w Januszewicach. Tego dnia była przepiękna pogoda, co tej jesieni było rzeczą niezwykła, więc wszystkim przyjemnie się wędrowało.

 

        W lesie uczniowie upiekli  w ognisku kiełbaski, a następnie po posiłku przystąpili do orientowania mapy i określania kierunków w terenie (tutaj ponocne okazały się kompasy). Uczniowie nakreślali trasę swojej wędrówki, wymieniali nazwy ulic, którymi szli i obok których przechodzili. W końcu nadszedł czas na zabawy integracyjne.

        W drodze powrotnej uczniowie zapoznawali się z treścią tablic edukacyjnych. Dowiedzieli się z nich dlaczego nie wolno wypalać traw i dlaczego drewno to produkt doskonały. Wrażliwość ekologiczna niektórych uczniów nie pozwalała im przejść obojętnie obok napotkanych w lesie śmieci dlatego też postanowili je zbierać i wynieść z lasu.

        Za wzorową postawę w czasie wycieczki  wychowawczyni ufundowała wszystkim lody.

godo2.png